Qytetarët masakrojnë Ramën për Florencin: Po sikur të ishte Zaho?
Ndarja nga jeta e Florenc Beqirit në Francë ka trishtuar pafund mijëra shqiptarë të cilët prej disa ditësh luteshin që ai të shërohej e të kthehej shëndoshë e mirë tek familja e tij.

Florenci prej disa ditësh gjendej në “vdekje klinike” dhe mbahej gjallë falë aparaturave në spitalin e Marsejës.

Ditën e djeshme, mjekët vendosën t’a hiqnin nga aparatura duke e shpallur zyrtarisht të vdekur.

Ndërkohë që policia franceze dhe ministria e Jashtme shqiptare ka deklaruar se Florenci ka tentuar vetëvrasjen, miq e të afërm të tij deklarojnë se mbi të riun vetëm 23-vjeç është ushtruar dhunë barbare nga policët në burg.

Por qytetarët e revoltuar kanë shpërthyer në kritika ndaj kryeministrit Rama duke e pyetur përse nuk reagoi dhe nuk bëri diçka mbi jetën e të vërtetën e Florencit.

Qytetari: A je gje kundi me realitetin e shqiprarve ti apo jo?? Florenci iku nga kjo bote, ti as sdin gja akoma se cfar bëhet me shqiptart e?? A nk guxon me kerku llogari Frances a? Nfakt tdrejt kee, se Zari i Frances jee o i paftyre! Turp me pas, po ku ju skuqet fytyra juve!! Qofsh i xhenetit Florenc Beqiraj

Qytetari: Mirmengjes, çfar bere per Florencin ne Franc? Pse heshte? Ku esht shteti Shqiptar? A je prind vet? A ke fmi? A e din ca do thot te shkoje per buken e gojes, dhe te kthehet i vdekur, pse ku esht ambasada jon ne Franc?

Pse nxjerrni trillime sikur ka tentu me myt veten? Jeni zero, Zoti madh marrt hak kush ja boni Florencit, edhe juve se heshtet rafshi ne kembet e Gzim Beqirajt!

Qytetari: Pa pyete njehere ministrin e jashtem ose konsullin shqiptar ne france cfare po ndodh me shqiptaret ne France.

Qytetari: Mirmengjes por historia E Florencit na ka prekur te gjitheve ne zemer prag festash ne vend te gezojme per lindjen e Krishtit hidherohemi.

Nuk bet azgje nuk dhat nje zgjitdhje nje ndihme te gjith heshtet asnje kontribut nga ata me fam vetem nje popull i shkret u lut per te .Turp dhe gjynah.

Dikush duhet te perfaqesoj shtetin ton atje dikush dikush por kush. Nuk me ben zemra te them asgje tjeter nuk ja vlen.

Qytetari: Te gjitha vuajtjet e shqiptarve te rencin mbi familien tende se shpejti ...Te ishte Florenci biri jot ca sdo kishe ber o sy koqe

Qytetari: Këto ishin fjalët e babait të Florencit, Gëzim Beqiraj që më tha në telefon pak mituta që doktorrët Francez i hoqën oksigjenin. Nuk po e besoja dhe menjëherë i drejtova pyetjen:

Gëzim çfarë thua ? Firmosët Ju që ti hiqnin oksigjenin? Ai i përlotur më thotë: Jo Leon Jo, nuk më pyetën, doktorrët ja hoqën oksigjenin pa më pyetur, ma vranë djalin, ma vranë. Në këto momente mbeta pa fjalë, nuk dija çfarë ti thoja. Gëzimi vijoi duke më thënë: Mbarova, më vranë djalin tim të vetëm, nuk mund të flas, nuk di çfarë të flas, më vranë djalin Leon, o Zot, o Zot. Me këto fjalë mbylli telefonin.

Kurrë nuk do ta harroi, kurrë, kurrë, kurrë. Shpirti i Florencit pushoftë në Paqe.

Qytetari: A degjoveee per florencinnnnn pse nuk ndermorreee sennnn a je njeriiii a je prinddd a kiii ndnjenjaaaa marreeee juuuu kofttt mjer popullliiii qe ju kaaaaa .

Qytetari: O Zotri ai qe vranë ne france ishte shtetas shqiptar dhe ndoshta votues i joti, apo punë e madhe ja more voten?

Nga kto ke per te hap krahun zotrote sepse nuk i del krah shtetasve shqiptar Po e ke mendjen si tu marresh leket e dritave dhe ujit. Tani bej cte duash ti po eshte vonë.

Qytetari: 23 vjec o hajdut o plehragji po sikur te ishte djali jot ne vnd te atij cfare do beje phuuuuuuu rrac muti ke ardhe nga plehrat e frances dhe sot po e ben shqiprin me pleher se veten shpirti i tij qoft ne paqe ndersa i joti sa me shpejt ne ferr. /albeu.com/Shtuar më 23/12/2017, ora 11:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori