Qytetarët "masakrojnë" Ramën në Facebook: Të keqen, mos i hiq më brekushet

Pëlqej
Kryeministri Edi Rama pas intervistës në News 24 ka shpërthyer sërish ndaj mediave në Facebook duke i quajtur “kazan”.

Qytetarët të cilët tashmë janë mësuar me këtë fjalor të kryeministrit kanë shpërthyer në komente pozitive dhe negavite.

Të shumtë janë dhe kritikët të cilët i kujtojnë Ramës taksën e pusëve dhe çitjanët e famshme në Fier.

Komentet më pikante

Komentuesi: Aman more zoti Rama vec ajrit mos ti veri taksa qeveria pa te tjerat pa buk do rrim e do i paguajm te kete shendetin qeveria se pa taksat ne dot nuk rrime

Komentuesi: Ti nuk e di a paguan ndonje takse se ketu per taksat ankohen ata qe nuk paguajne, po sa per dijenine tende taksat nuk jane per qeverine po per punet e shtepise se madhe qe quhet Shqiperi!

Komentuesi: Bofsh rehat e mos i hiq brekushet sidomos ne rrethe kur del se je i vetmi qun tirone qe t kane lezet.
Marshallah. Le te llapin ata dhe ato qe kane ardhe ntirone.

Je i bute e human siq kane qene tironcit e vjeter demokrate pa diskutim dhe kjo esht dobësia yte. Nejse insallah Zoti do ta boje drite rrugen per heqjen e injorancës ktu. Natmire e gjume te lehte.

Komentuesi: Mona e leshelise e nxorri kete taksen e ujit te puseve.

E ka merak kur i kujton pusin se ne rini i ka lare rrobat te kroji i fshatit me lase e ne vend te sapunit perdornin hirin e druve.

Komentuesi: Lere kazanin o z Rama po na thuaj a është e verteta ajo që don me u vu sahat puseve dhe që don me legalizu puset apo jo nese është e vetetë të të vij turp sepse unë pusin e kam bo me leket e mia dhe nuk ma ke bo ti me lekët tuaja edhe mos harro se vjen shpejt 2019 dhe do e shoh sa vota do marresh nese ti u ven sahat dhe legalizon puset e shtepive.

Rama: Ore Altin ti je qorr qe s’do te shohesh apo je shurdh qe s’do te degjosh apo cfare je ti? qe e lexon ketu sa nje parrulle qe qeveria s’ka pune me puset e shtepive dhe prape pyet?!

Prandaj nuk e le kazanin une, se ti koken ne kazan e mban dhe as sheh e as degjon! Te te vije zor per veten se une kete pune kam, me duhet te sqaroj edhe qorra qe s’duan te shohin edhe shurdher qe s’duan te degjojne. /albeu.com/


Shtuar më 15/11/2017, ora 09:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori