Qytetarët marshojnë në thirrjet "Rama ik" në drejtim të mitingut të PS, policia i hedh gaz
Qindra qytetarë në Shkodër kanë marshuar sot nën thirrjet "Rama ik", ku janë përplasur me policinë.

Ata kishin parashikuar që të marshimi të ishte në të njëjtën kohë që Rama do të zhvillonte një miting në qendër të qytetit.

Qytetarët kanë hedhur thirrje dhe kundër Policisë, po ashtu janë përplasur dhe fizikisht më ta. Si kundër përgjigje Policia ka hedhur gaz lotsjellës, duke shpërndarë për disa minuta turmën.
Shtuar më 20/06/2019, ora 19:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori