Qytetarët fajësojnë Ramën për vrasjen e Indritit: Shteti i doli garant, turp të kesh!
Ngjarjet e fundit në Shqipëri, si vrasje, zhdukje, rrëmbime kanë shqetësuar qytetarët të cilët i janë drejtuar me kritika kryeministrit Edi Rama.

Një komentues i kujton vrasjen e të riut Indrit Pepa pasi e deportuan nga Gjermania me kërkesë të shtetit shqiptar.

KomentuesiZoti Rama, ju lutem lereni keto broçkulla e kuptojm se je shume aktiv ne social media por shume te pa afte per te mbrojtur popullin tuaj.

Deportohet Indrit Pepa nga Gjermania dhe te nesermen vritet ne Shqiperi.

Dhe ju keni fytyre te dilni ketu dhe te tregoni se sa pune keni deri tani. Turp te keni.

Lajmi mbi krimin:

Ditën e djeshme në orët e para të mëngjesit u ekzekutua me breshëri plumbash i riu Indrit Pepa, 27-vjeç.

I riu u ekzekuitua në orët e para të mëngjesit ku sapo kishte dalë nga banesa ndërkohë autori ende nuk është kapur.

Pepa, babai i një djali 3-vjeç, u ekzekutua për hakmarrje për një plagosje të ndodhur 5-6 vite më parë.

Por vrasja e tij mund të ishte parandaluar.

Indriti jetonte jashtë Shqipërisë ndërkohë familja e tij ruhej për një tragjedi të tillë.

Indriti, duke ditur rrezikun që e priste në Shqipëri ka kërkuar azil në Gjermani por është refuzuar ngaqë sipas autoriteteve, Shqipëria është një vend i sigurt.

Vendimi ishte marrë bazuar ne përgjigjet qe shteti shqiptar i ka dërguar shtetit gjerman.

Autori i dyshuar bësohet se është shtetasi Agron Markola, shokë fëmijërie me viktimën. /albeu.com/Shtuar më 08/09/2018, ora 14:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori