Qëlluan Ramën me vezë, kërkohet një dënim i "veçantë" për studentët (VIDEO)
Prokuroria e Tiranës kërkoi dënimin me 60 orë punë në komunitet për 8 studentët, të cilët nëntorin e vitit 2015 qëlluan me vezë në drejtim të kryeministrit Edi Rama.

Një grup studentësh kundërshtonin ligjin e arsimit të lartë dhe qëlluan kryeministrin kur po dilte nga një aktivitet në Fakultetin e Shkencave Sociale.

Pas incidentit studentët u shoqëruan në polici dhe u liruan disa orë më pas.

Seancën e ardhshme pritet që mbrojtja të lexoje pretendimet e saj dhe gjykata te japë vendimin./Albeu.com/
Shtuar më 27/02/2017, ora 16:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori