Qëlloi me grusht Kreshnik Spahiun, Basha: Rama po na provokon…
Lulzim Basha nga çadra e opozitës përballë kryeministrisë sot ka folur për incidentin e djeshëm ku u godit kreu i AK-së Kreshnik Spahiu.

“Provokatorët goditën kreun e AK, e bën me pabesi si e kanë me zakon, provokatori mori atë që meritonte këtu në këtë çadër dhe unë përshëndes ata që nuk lejuan që provokatori të lejohej pa iu prekur qimja e flokut”- tha ai.

Basha iu drejtua me thirrje protestusve të shmangin provokimet dhe me ultimatum Ramës.

“Mos provoko popullin pasi pasojat e plota të kundërpërgjigjes së fuqishme do të bien mbi ju.

Dje, një grusht provokatorësh u munduan të sabotojnë aktin sublim të grevistëve të Zharrëzës, i bëj thirrje Ramës të ndalë provokimet, përgjigju nevojave të qytetarëve”- tha ai./albeu.com/


Shtuar më 26/02/2017, ora 12:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori