Qeveria shqiptare përshëndet pasaportat e reja
Albeu.com
Qeveria shqiptare ka mbështetur sot lëshimin e pasaportave nga qeveria e Republikës së Kosovës.Zyra e shtypit e kryeministrisë, bën të ditur se lëshimi i pasaportave është një hap tjetër i rëndësishëm i ndërmarrë nga institucionet e Kosovës në mbështetje të konsolidimit të shtetit të ri të Kosovës dhe forcimin e pavarësisë së tij. “Pasaportat e reja të lëshuara nga qeveria e Republikës së Kosovës janë dokumente që rrisin shkallën e sigurisë në Republikën e Kosovës, si dhe një ndihmë dhe mbështetje e rëndësishme për rritjen e sigurisë në mbarë rajonin e Ballkanit”-thuhet më tej në deklaratë.
Shtuar më 06/08/2008, ora 23:36
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori