Qeveria ngre Task-Forcën për mbrojtjen e territorit
Këshilli i Ministrave ka ngritur dje Task-Forcën për mbrojtjen e territorit, e cila do të drejtohet nga ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri.

“Ky vendim ka për qëllim krijimin, përcaktimin e përbërjes, të kompetencave dhe të mënyrës së funksionimit të Task -Forcës për Mbrojtjen e Territorit, si një organizëm në nivel kombëtar, në kuadër të marrjes së masave të menjëhershme për rehabilitimin dhe mbrojtjen mjedisore të territorit, nën drejtimin e ministrit të Punëve të Brendshme”, thuhet në njoftimin e Kryeministrisë. /albeu.com/
Shtuar më 10/10/2013, ora 10:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori