Qeveria ndryshon vendimet: 3 bizneset të tjera lejohen të punojnë që nesër
Ministria e Shëndetësisë ka ndryshuar një pikë në urdhrin që kufizon lëvizjet në Shqipëri në kuadër të masave për të frenuar përhapjen e koronavirusit.

Konkretisht, në vendimin e ditës së sotme është ndryshuar urdhri për 3 aktivitete tregtare, të cilat kanë qenë të ndaluara për të punuar.

Bëhet fjalë për gomisteritë, libraritë dhe kancelaritë.

Me ndryshimin e bërë, këto tre subjekte do të lejohen që të ushtrojnë aktivitetin e tyre pavarësisht masave ndaluese në vend./Tv klan

Shtuar më 30/03/2020, ora 16:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori