Qeveria miraton rritjen e pagave për mësuesit dhe punonjësit e shendëtësisë
Albeu.com
Qeveria shqiptare në mbledhjen e saj të radhës ka miratuar rritjen e pagave për arsimtarët dhe punonjësit shëndetësor. Qeveria sot miratoi draftin për rritjen 27% të pagës për mësuesit dhe 20% për bluzat e bardha.Në rritjen e pagës me një rritje 25 % janë përfshirë edhe infermierët, ndërsa për shefat e Klinikave është miratuar paga maksimale. Ky vendim qeverie do të hyjë në fuqi në mujain korrik. Ndërkohë që kjo rritje do të përballohet nga buxheti i shtetit. Start
Shtuar më 14/06/2006, ora 13:17
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori