Qeveria miraton pergjysmimin e taksave e nje ndihme financiare per demet nga Katrina ne SHBA
Albeu.com
Qeveria diskutoi dhe miratoi sot projektligjin per pergjysmimin e taksave te biznesit te vogel. Kryeministri Berisha deklaroi se Paketa Fikale, eshte pjese e programit e PD per biznesin e vogel dhe vleresoi si te shkelqyer punen e ministrise se Financave ne hartimin e projektligjit ne fjale. Kryeministri tha se me miratimin e ketij projektligji qeveria do beje realitet premtimin qe PD beri para shqiptareve.

Sipas Berishes pergjysmimi i taksave i hap rruge Punesimit dhe godet Evazionin Fiskal. Nderkaq ne paraqitjen e projektligjit, ministri i Financave Ridvan Bode deklaroi se nga pergjysmimi i taksave perfitojne 45 000 biznese familjare dhe e perfitohen 10 mln $, te cilet do te riinvestohen. Bode siguroi se pergjysmimi do nxise regjistrimin e bizneseve, ne kushte te barabarta konkurence, do beje te qarte ndarjen e kufirit midis biznesit te madh e atij te vogel. Nderkaq hapi i fundit iprojektligjit te taskave do te jete Pralamenti ku pritet te diskutohet e te votohet per te nisur me pas efektet financiare te tij.

Qeveria miratoi sot qe buxhetit te miratuar te viti 2005 t'i shtohet fondi 300 00 $ si ndihme financiare e qeverise se Shqiperise per lehtesimin e demeve te shkaktuara ne SHBA nga uragani Katrina. news 24
Shtuar më 21/09/2005, ora 19:50
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori