Qeveria, koka e një monopoli vrastar
Ervin Bushati
Sekretari për çështjet e ekonomisë në Partinë Socialiste, Ervin Bushati, deklaroi se “Qeveria është koka e një monopoli vrastar", ndërsa vijon sërish me një sërë akuzash ndaj qeverise për sa i takon naftës “Virgin”.

Ndër të tjera, në një dalje publike, Bushati theksoi se 63 miljon euro është vlera e hedhur në këtë trafik e cila shkatërron jo vetëm shëndetin e njerëve por dhe ekonominë e tyre.

“Si nuk e dinte Berisha për një trafik me naftën dhe me perfitimet, ashtu si nuk dinte per në Gërdec ?”.

Bushati theksoi se fajin e ka Saliu, kjo në përfitim dhe të një skeme gjigande funksionale. /albeu.com/

Shtuar më 20/03/2011, ora 11:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori