Qeveria italiane jep 800 mijë euro për reformën administrative
Ministri për Çështjet Vendore, Bledi Çuçi njoftoi sot nënshkrimin e një marrëveshje me qeverinë italiane për reformën administrative- territoriale me vlerë 800 mijë euro.

“U nënshkrua sot marrëveshja me qeverine italiane për reformën administrativo-territoriale. 800 mijë euro i shtohen fondit të përbashkët të donatoreve për fazën e zbatimit te reformës. Partnerët ndërkombëtarë, USAID, UNDP, qeveria suedeze dhe ajo zvicerane, rikonfirmojnë mbështetjen e tyre që brenda një kohe sa më të shkurtër të krijojmë njësi vendore, të cilat do të fokusohen në misionin e tyre, shërbime cilësore dhe efikase për çdo shqiptar”, shkruan ministri Çuçi në Facebook. /albeu.com/
Shtuar më 19/09/2014, ora 14:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori