E FUNDIT/ Koronavirusi i merr jetën 23 vjeçares tek Infektivi
Qeveria e Serbisë miratoi dokumentin për kthimin e të zhvendosurve nga Kosova
Albeu.com
Qeveria e Serbisë miratoi dokumentin për kthimin e të zhvendosurëve nga Kosova sipas të cilit kthimi i qëndrueshëm është i mundshëm nëse bëhet në grupe më të mëdha.Dokumenti parasheh që së pari të bëhet kthimi grupor i 4.500 në mjedise ku kanë jetuar deri në qershor të vitit 1999 dhe kthimi individual i 2000 familjeve në mjediset në Kosovë ku serbët janë shumicë. Qeveria serbe ka adresuar kritika të ashpra ndaj UNMIK-ut dhe institucineve të Kosovës. rtk
Shtuar më 16/05/2005, ora 18:21
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori