Qeveria e Maqedonisë lejon mbajtjen e tubimit në mbështetje të pavarësisë
Albeu.com
Qeveria e Maqedonisë ka lejuar mbajtjen e tubimit në mbështetje të pavarësisë së Kosovës dhe anëtarësimit të vendit në NATO. Zëdhënësi Ivica Bocevski tha se "të gjitha segmentet politike të një shteti janë të lirë që idetë dhe qëndrimet e veta t'ia shprehin opinionit".Deklarata e tij pasoi vendimin e Partisë Demokratike Shqiptare që të premten, më 19 nëntor, në Tetovë, të mbajë një tubim nën moton "Kosova e pavarur, Maqedonia në NATO".
Shtuar më 15/10/2007, ora 16:37
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori