Qeveria e Kosovës: Kërkesa e Moskës zyrtare është irracionale
Albeu.com
Hajredin Kuçi, deklaroi sot pas mbledhjes së rregullt të ekzekutivit, se rruga për njohjen e Kosovës po vazhdon me intensitet të duhur, ndërsa Prishtina, pret që njohja të pasojë edhe nga vetë Rusia.Qeveria e Republikës së Kosovës e konsideron irracionale, kërkesën e Moskës zyrtare, drejtuar shteteve që e kanë njohur tashmë Kosovën e pavarur, për revidim të vendimit, duke ritheksuar se rruga e njohjes së pavarësisë është legale dhe parimore për të gjitha shtetet demokratike.
Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, Hajredin Kuçi, deklaroi sot pas mbledhjes së rregullt të ekzekutivit, se rruga për njohjen e Kosovës po vazhdon me intensitet të duhur, ndërsa Prishtina, siç tha ai, pret që njohja të pasojë edhe nga vetë Qeveria e Rusisë.
Shtuar më 16/05/2008, ora 09:45
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori