Qeveria auditim kompanive të naftës
Pëlqej
Ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri njoftoi sot nisjen e auditimin e kompanive që bëjnë nxjerrjen e naftës në token shqiptare. Ky kontroll, sipas tij po bëhet për të parë realisht sesa është fitimi që realisht i kalon shtetit nga ky shfrytëzim dhe sa kompanive shfrytëzuese, kur deri me tani sipas tij, kontrolli nuk ka qenë i detajuar.

Gjiknuri tha gjithashtu se qeveria po negocion kontratat në mënyrë të veçantë me kompanitë e huaja te interesuara për eksplorimin e naftës, përfshire dhe ne det te hapur ne territorin shqiptar
Shtuar më 24/09/2014, ora 12:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori