Qershori nis me shira, kur kthehet dielli
Megjithëse zyrtarisht në stinën e verës, qershori duket si një zgjatim i majit, që u karakterizua nga shira dhe mot i paqëndrueshëm.

E hëna vjen mbetet kryesisht me vranësira e shira, ndërsa me pak shi sjell e marta.

Pikërisht të marten besimtarët myslimane finalizojnë muajin e Ramazanit me festen e Fiter Bajramit.

Moti përmiresohet pas mes-jave, madje temperaturat maksimale pas te enjtes ngjiten ne 30-31 grade celsius.
Shtuar më 03/06/2019, ora 12:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori