Qëndroi i fshehur në shpellë për 17 vite, kapet 63 vjeçari i këkuar për trafikim
Policia kineze ka arrestuar një person, i cili ishte në kërkim prej 17 vitesh. 63-vjeçari">63-vjeçari i quajtur Song Jiang u kap teksa ishte i fshehur në një shpellë.

Burri u zbulua se ishte fshehur në shpellë me anë të një droni.

63-vjeçari">63-vjeçari ishte burgosur për trafikimin e grave dhe fëmijëve, por u arratis nga burgu në vitin 2002.

Ai kishte jetuar në një shpellë të vogël të shkëputur nga ndërveprimi njerëzor për vite me radhë.

Mediat shtetërore thanë që burri kishte përdorur shishe plastike për të marrë ujë të pijshëm nga një lumë, dhe kishte përdorur degë pemësh për të bërë zjarr.
Shtuar më 30/09/2019, ora 09:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori