Qëlloi vëllanë e vogël me thikë dhe e braktisi në stacion, çfarë ndodhi me shqiptarin
Lirohet nga qelia shqiptari, qe qelloi me thike vellane e tij me te vogel dhe me pas e braktisi ne nje stacion, ashtu te gjakosur.

Mediat italiane shkrujane sot se Ergi Shabani, 33-vjecar do te hetohet i lire, nderkohe qe ne pyetje pritet te merret vellai i tij 30 vjecar, qe per fat u dergua ne kohe ne spital, me plage te thelle ne pjesen e mushkerive.

Masa e sigurise ndaj autorit u zevendesua nga paraburgimit në burg me atë të arrestit shtëpiak.

Prokurori gjithashtu kërkoi nje seance pyetjeje me vëllanë e Ergi Shabani, ndoshta pikërisht për shkak të pamundësisë së ‘viktimës’ për t’u transferuar në prokurori.

Nga hetimet dihet se Shabani goditi me thikë vëllanë e tij të vogël pasi ai harxhoi shumë para. Pas ngjarjes, e çoi ne stacionin e trenit dhe e braktisi këtu. Vëllai i tij u shtrua në spital ku u trajtua per plaget ne mushkeri.

30-vjeçari fillimisht u përpoq të anashkalojë hetimin (mbase nga frika, mbase për të mbrojtur vëllain e tij sulmues) duke pretenduar se kishte pësuar dëmtim pas një rënieje nga biçikleta, ku pasi u rrezua perfundoi mbi nje shishe qelqi te thyer.

Kjo nuk bindi hetuesit qe nisen te investigojne me tej, deri sa zbuluan te verteten dhe arrestuan vellane e madh.
Shtuar më 05/02/2020, ora 09:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori