Qëlloi 5 herë ish-të dashurën, habit shqiptari: Donte t'më infektonte me HIV
Për tre orë ai qau, përpara prokurorit Gianfranco Colace. “Si është ajo? Më trego si është? Nuk doja ta vrisja, thjesht doja ta trembja”, përsëriti mes lotëve Jetmir Kurtsmajlaj, 27-vjeçari shqiptar, i ndihmuar nga avokati Vincenzo Coluccio.

I riu akuzohet se ka goditur me thika vajzën me të cilën kishte pasur lidhje për disa muaj, një studente 20 vjeçare greke.

Motivi nuk është i qartë dhe rindërtimi i bërë nga i arrestuari nuk është linear. Para magjistratit, ai murmuriti për një komplot të pretenduar nga një mik dhe vajza për ta infektuar atë me HIV, për të cilin nuk ka asnjë gjurmë nga raportet e para të karabinierëve. “Unë doja ta dënoja atë për këtë, absolutisht asnjë xhelozi nuk ka të bëjë me të”, specifikoi ai.

Gjendja e vajzës, është përmirësuar pak por mbetet serioze dhe prognozat e mjekëve të Molinette, të cilët po e kurojnë atë dhe që i kanë nënshtruar një operacioni shumë të gjatë, janë konfidenciale.

Të dy ishin ndarë prej për rreth një muaji.

Sipas motrës së vajzës, 27 vjeçari e kërcënoi atë në rrjetet sociale dhe e përndoqi duke krijuar profile të rreme. Kjo është arsyeja pse karabinierët shkuan në shtëpinë e tij mbrëmë për të konfiskuar kompjuterin në mënyrë që të gjenin një përgjigje ndaj atyre deklaratave. Vajza, në fakt, kurrë nuk kishte bërë një denoncim, madje as kur më 16 shkurt ai e sulmoi në shtëpi dhe u përpoq ta godiste me një shiringë duke u përpjekur t’i injektonte diçka në qafë që sipas dëshmisë, besohet të jetë helm.

Në sulmin e mëparshëm ai nuk dha asnjë shpjegim, përkundrazi ai mohoi që të ketë ndodhur ndonjëherë, ashtu si nuk dha informacion të dobishëm për atë që ndodhi në fazën e parë të historisë së tyre.

Ai raportoi vetëm faktet ditën e fundit. “Ajo më kërkoi të shihnim njëri-tjetrin të shtunën, por unë nuk munda – tha i riu – Kështu që ne u organizuam pasdite të dielën afër shtëpisë, përmes Nizza.

Ne ecëm për një kohë të gjatë pastaj thashë se duhet të shkoja të pi pak ujë. Ishte e vërtetë. Por kur u ngjita pashë thikën dhe vendosa ta ndëshkoja. Vendosa thikën nën xhaketën time, së bashku me duhanin dhe zbrita tek ajo përsëri”. Në atë moment, pa një shkas të caktuar, ai filloi ta godiste atë. “Mbaj mend goditjen e parë dhe pastaj të fundit. Nuk mbaj mend asgjë në mes – tha ai, citon “La Republica”.

“Kur ajo ishte në tokë u përpoqa të thërras për ndihmë, por dy herë thirrja nuk u dëgjua, në të tretën u përgjigj dikush, por ndërkohë karabinierët kishin ardhur tashmë për të më arrestuar “./panorama

Shtuar më 23/02/2021, ora 19:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori