Pyesni Gent Cakën o injorantë! Gazetari tallet keq me Ramën
Gazetari Andi Bejtja ka reaguar ashpër ndaj atij që qeveria e quajti "Samiti i Diasporës".

Përmes një postimi në Facebook, Bejtja shkruan se as Rama dhe as ministrat nuk dinë kuptimin e fjalës "Samit".

"Në qoftë se nuk keni aq kulturë sa të hapni fjalorin, minimumi duhet të kishin pyetur më të lexuarin e qeverisë, Gent Cakën", shkruan Bejtja.

Postimi i plotë

Butaforia e Samitit… Samiti Diaspores…Ore injorante…..a e keni te qarte kuptimin e fjales Samit apo jo…Samit do te thote takim kryetaresh shtetesh ku zakonisht synohet te arrihet dhe ne nje marreveshje…Nqs nuk e keni kaq kulture hapni fjalorin ose minimumi pyesni me te lexuarin e qeverise Gent Caka…se po nuk patet te qarte emertimin nuk keni si te keni te qarte dhe objektivin.

Dhe mos u lodhni kot se nuk mund ti perfaqesojne shqiptaret e larguar qe jane gati 1.5 milione ata 1500…se sado te mire te jene te jeni te bindur qe shqiptaret e sukseshem ne bote jane te pazeshem, modeste, nuk rrahin gjoksin nuk i bien deres qeverise dhe mbi te gjitha jam I bindur qe e dine kuptimin e fjales Samit dhe kane thene me vete: cpune kam une ne nje Samit kur nuk jam kryetar shteti.."
Shtuar më 02/03/2019, ora 15:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori