Pushuesit ndihmojnë delfinin të lindë në Gjirin e Lalëzit, fatkeqësisht i vogli nuk mbijeton (VIDEO)
Nje rast i rrallë është regjistruar këtë të dielë në Gjirin e Lalëzit. Një delfin është parë në breg të detit teksa përpiqej që të sillte në jetë një delfinvogël.

Rasti I rrallë bëri që dhe pushuesit të cilët kishin zgjedhur të pushonin në këtë plazh të afroheshin dhe të ndihmonin delfinin gjatë lindjes.

Por pavarësisht ndihmës së dhënë prej pushuesve, delfini vogël mësohet se nuk ka mundur dot që mbijetonte.
Shtuar më 23/06/2019, ora 18:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori