Pushime vere në SHBA, ambasada bën njoftimin e rëndësishëm
Nese planifikoni te udhetoni ne SHBA per pushime vere, duhet te jeni te kujdesshem per te respektuar disa rregulla ne menyre qe te mos penalizoheni.

Ambasada amerikane mengjesin e sotem nxjerr nje mesazh dhe ju terheq vemendjen qe te respektoni rregullat. “Ju nuk mund të punoni ose të shkoni në shkollë ndërsa jeni në SHBA me vizë turistike. Mosrespektimi i rregullave mund ta bëjë më të vështirë për ju që të merrni një vizë tjetër në të ardhmen”- apelon ambasada.

Mesazhi i ambasades se SHBA

Do të udhëtoni në SHBA për pushime këtë verë? Sigurohuni që të respektoni të gjitha rregullat e vizës tuaj! Ju nuk mund të punoni ose të shkoni në shkollë ndërsa jeni në SHBA me vizë turistike. Mosrespektimi i rregullave mund ta bëjë më të vështirë për ju që të merrni një vizë tjetër në të ardhmen. Keni pyetje për çfarë është e lejuar të bëni ose jo ndërkohë që jeni në SHBA me një vizë turistike? Më pyesni mua! #PyetAnen

Shtuar më 27/06/2019, ora 09:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori