Punoi pa masa mbrojtëse sepse mbaruan, humb jetën mjeku me Koronavirus (VIDEO)
Mjeku 57-vjeçar, Marcello Natali, ka humbur jetën si pasojë e virusit vdekjeprurës Covid-19.

Ai punonte në një spital të qytetit të Codogno-s dhe e konfirmoi vetë lajmin e infektimit të tij.


Mjeku u shtrua në kujdesin intensiv në Milano për pneumoni të rënda bilaterale, ndërsa Covid-19 ishte goditja fatale për të.


Natali nuk ka mundur ta përballojë do më situatën dhe ka ndërruar jetë.

Më herët, ai kishte deklaruar se kishte punuar gjatë gjithë kohës pa doreza e masa të tjera mbrojtëse, pasi kishin mbaruar.

Pas infektimitNatali-t, 14 mjekë të tjerë janë futur në karantinë që prej datës 28 shkurt.-
Shtuar më 19/03/2020, ora 18:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori