Punëtorët e landfillit të Sharrës protestojnë për kushtet e punës
Punëtoret që punojnë në landfillin e Sharrës në Tiranë protestuan sot për kushtet e punës me të cilën ata përballen.
Ata akuzojnë firmën se i shfrytëzon dhe nuk i paguan për punën që bëjnë, duke u ulur gradualisht cmimin e plastikës dhe hekurishteve që atat mbledhin në këtë landfill krahasuar me 2 vite më parë. /albeu.com/

Shtuar më 07/08/2013, ora 17:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori