Punësoi 37-vjeçarin por nuk e pagoi, pronari italian i Call Center e pëson keq
Policia ka nisur procedimin penal ndaj një shtetasi italian pasi nuk e kishte paguar një punëtor shqiptar.

Kjo gjë bëri që shtetasi I.B, t'a denoncojë dhe policia të nis hetimet për këtë ngjarje.

Njoftim i policisë

Më datë 09.03.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin italian G.A vjeç 51, banues në Itali, pasi në rrugën “Nikolla Tupe”, te Call Center , në administrim të tij, ka punësuar pa e deklaruar dhe nuk i ka dhënë rrogën e sigurimet shoqërore, shtetasit I.B, vjeç 37, banues në Tiranë. Punohet për kapjen e G.A. Nenet 143, 180 e 170/a të Kodit Penal /albeu.com/

Shtuar më 10/03/2018, ora 16:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori