Puna e ëndrrave! Kompania ofron 4 mijë dollarë në muaj vetëm për të udhëtuar
Linja ajrore islandeze e aviacionit WOW air ka njoftuar një konkurs pune në verë, që përfshin lëvizjen në Rejkjavik, duke mos bërë ndonjë gjë të veçantë, por duke u endur në qytet dhe duke postuar tregime në Istagram.

Aplikantët duhet të jenë udhëtarë entuziastë dhe do të shërbejnë si udhërrëfyesi i parë i kompanisë. "Përveç kësaj, kushdo që aplikon me sukses do të lejohet të sjellë një mik", thuhet në njoftimi.

Udhërrëfyesit pritet të lëvizin në kryeqytetin e Islandës për tre muaj dhe të udhëtojnë për disa nga 38 destinacionet e linjës ajrore.

Dyshja e përzgjedhur nga ajri i "WOW" do të qëndrojë në një apartament të mobiluar në qendër të Rejkjavik, kur ata nuk janë duke udhëtuar nëpër botë.

Kompania do të paguajë secilin prej udhëtarëve të saj dixhital rreth 4.000 dollarë në muaj. /albeu.com/
Shtuar më 29/04/2018, ora 09:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori