Pukë, banoret në protestë për ujin
Një kompani Hidrocentralesh po shfrytëzon ujin në Trun të Pukës, për këtë arsye banorët e këtij fshati kanë protestuar përsëri.

Sot ata kanë protestuar për veprën e Marrjes aty ku kompania e kontraktuar po kryen punimin për shfrytëzimin e ujëraver të Lum- Trunit.

‘Sipas thënies së Muhamed Mujës, pasi kam qenë në zyrat e tij disa herë, tha se nuk do të devijohet ky lum dhe madje është habitur dhe ai se cfarë ka ndodhur”, u shpreh një banor i zonës.

“E ka një zgjidhje, nëse ti mendon se po të cenoj ty, ka organe kompetente për këtë”, u shpreh punonjësi. /albeu.com/
Shtuar më 19/07/2013, ora 12:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori