PTK fiton licensen per operatorin e katert
Albeu.com
Komisioni i veprimtarisë prodhuese miratoi pasditen e djeshme projektligjin që i jep PTK-së dritën jeshile për hapjen e kompanisë së katërt të telefonisë së lëvizshme ne Shqiperi.Post Telekomunikacioni i Kosoves është kompania që ka fituar licensën për operatorin e katërt celular në Shqipëri.

Komisioni i veprimtarisë prodhuese miratoi pasditen e sotme projektligjin që i jep PTK-së dritën jeshile për hapjen e kompanisë së katërt të telefonisë së lëvizshme.

Ministria e Transporteve dhe Telekomunikacionit ka vlerësuar se kompania fituese plotëson kriteret ligjore dhe kushtin për tarifa të ulëta. Ajo do të bashkëveprojë me një grup investitorësh shqiptarë. (tch)
Shtuar më 22/04/2009, ora 16:54
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori