Pse nuk reagoi kur u shemb teatri? Habit Majko: Bëra operacion në gojë
Nesë keni menduar se asgjë smund të ju habisë në politikën shqiptare, sot do ndryshoni mendim.

Pandeli Majko, i njohur si kritik i ashpër i Ramës dhe idesë së tij dhe kryebashkiakut Veliaj për shembjen e teatrit, ka thyer cdo parashikim me arsyen se pse nuk reagoi kur teatri u shemb.

Majko shprehet në një intervistë për AbcNeës, se në atë kohë ka bërë një opēracìon në gojë dhe prandaj nuk foli dot.

"Duke mos vajtur tek dentisit qe një fat i madh që unë bëra dy ndërhyrje kirūrgjìkale në gojë dhe atëherë që doja të flisja nuk fola dot, tani është e kot që të flas…"

Pjesë nga intervista:

Gazetari: Si i keni marrëdheniet me Veliajn?

Majko: Pse keni marë vesh ndonjë gjë?

Gazetari: S’e di po ju pyes?

Majko: Aman o ç’a janë këto pyetje?

Gazetari: Mirë? Normale?

Majko: I kam pak më të mira se me Edi Ramën.

Gazetari: Po kur i keni kaq të mira, pse nuk i thatë “o Erion çfarë po bën me Teatrin?

Majko: Aha, çfarë do? Do variantin eee…

Gazetari: Variantin e vërtëtë se nuk jeni politikan mashtrues….

Majko: E vërteta ime është e deklaruar, dhe është më e vjetër se qëndrimi im në këtë maxhorancë.

Gazetari: A ka pasur ndërveprim me kryetarin e bashkisë?

Majko: Kur erdha më pyete se si e kalova koronavirusin… duke mos vajtur tek dentisit qe një fat i madh që unë bëra dy ndërhyrje kirūrgjìkale në gojë dhe atëherë që doja të flisja nuk fola dot, tani është e kot që të flas…

Shtuar më 23/06/2020, ora 20:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori