Pse ftoi Sorosin në takim? Meta zbulon arsyet
Presidenti Meta u pyet në Open se cila ishte arsyeja që ai ftoi në takim edhe fondacionin e shoqërisë së hapur SOROS, si dhe përfaqësues të shoqërisë civile të angazhuar me reformëndrejtësi.

“Nuk një ftesë të veçantë por ideja është që të ketë një takim me ata që kontribuuan për reformëndrejtësi. S’ka arsye pse të përjashtojmë njeri.

Unë jam president dhe ftoj të gjithë shoqërinë civile”, tha Meta.
Shtuar më 18/11/2019, ora 23:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori