PS zyrtarizon emrat e kandidatėve
Pëlqej
Edi Rama
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
(UPDATE)Pas pėrfundimit tė mbledhjes sė kryesisė nga Selia Rozė bėhet e ditur se po mbahet njė takim i aleatėve me kreun e PS Edi Rama tė cilėt po diskutojnė mbi vendimet e marra nė lidhje me zgjedhjet e 8 majit.

Janė vendosurr tashmė emrat e qarqeve kryesore ku nė pjesėn mė tė madhe spikasin kandidatė tė cilėt rikonfirmojnė kandidimin e tyre nė postet qė kanė mbajtur gjatė zgjedhjeve tė 2007.

Emrat e kandidatėve tė vendosur tashmė janė, pėr Tiranėn Edi Rama, Elbasan rikandidon Qazim Sejdini, Korcė Niko Peleshi, nė Vlorė Shpėtim Gjika, Lezhė Gjok Jaku, nė Lushnje Fatos Tusha, Sarandė Stefan Cipa, nė Berat Fadil Nasufi, Pogradec Artan Shkėmbi, nė Shkodėr Genc Uruci, nė Kukės Alfred Cenga, Durrės Vangjush Dako dhe nė Gjirokastėr rikandidon Flamur Bime.
Nė Gramsh, kandidat Dritan Bici, Peqin Neim Peqaj, Patos Rajmonda Balilaj, Ballsh Ilir Celaj. Nė Tepelenė, kandidat Tėrmet Peci, Memaliaj Lulėzim Mece. Nė Corovodė, kandidat Rezart Hoxha, Peshkopi Ilia Vranici, Burrel Adelina Farici, Bulqizė kandidat Myfit Dyrici. Ersekė kandidat Ali Laho.

Nga zyrat e Selisė Rozė bėhet e ditur se do tė ketė njė konferencė pėr shtyp ku do tė bėhen zyrtare emrat e kandidatėve pėr tė cilėt kryesia pėr shkak tė propozimeve tė shumta nuk kishte rėnė dakort gjatė mbledhjes sė djeshme. /albeu.com/
Shtuar më 28/03/2011, ora 18:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.