PS: Vendimi per Beratin, shkelje e se drejtes
Albeu.com
Partia Socialiste ka reaguar zyrtarisht pas vendimit te KQZ-se per mosrinumerimin e votave per qarkun e Beratit, duke e cilesuar ate si nje vendim te miratuar nga ushtaret e kryeministrit Berisha.Ne nje konference per shtyp, zedhenesja e PS, Armela Imeraj ka deklaruar se selia roze nuk do te terhiqet nga kerkesat e saj dhe se ne rast shkeljesh do te reagoje ne rruge demokratike.

“Vendimi i KQZ per Beratin eshte nje shkelje e hapur e se drejtes ligjore per rivleresim. Ky vendim shpreh friken e Berishes dhe na bind qe te mos njohim zgjedhjet”, ka pohuar Imeraj.

Zedhenesja ka theksuar me tej se PS nuk do te lejoje ne asnje menyre qe te grabiten votat e qytetareve, duke paralajmeruar reagim ne forme demokratike.

“Kater ushtaret e Berishes ne KQZ nuk na e mohojne dot rezultatin. Populli i Beratit nuk mund te grabitet. Nese shkelen te drejtat tona, ne do te reagojme me te gjitha mjetet demokratike”, ka shtuar Imeraj. (tch)
Shtuar më 14/07/2009, ora 15:33
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori