PS serish akuzon Dritan Priftin si pergjegjes per permbytjet
Albeu.com
PS ka reaguar sot pas deklaratës së kreut të qeverisë Beirsha i cili vlerësoi punën e bërë nga ministri Prifti për menaxhimin e situatës si pasojë e përmbytjeve. Deputetja Mimi Kodheli tha se Berisha përgëzoi dje përgjegjësin e katastrofës në veri.
“Sali Berisha përgëzonte dje Dritan Priftin për mijëra shqiptarët që humbën të mbjellat, bagëtinë, tokat dhe burimet e mbijetesës së tyre të përditshme. Vuajtja me të cilën përballen sot shqiptarët e përmbytur, ka një përgjegjës, Dritan Priftin”, u shpreh ajo.
Shtuar më 12/01/2010, ora 21:43
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori