PS sërish akuza ndaj ministrit Vasili
Pëlqej
Eduart Shalsi
Partia Socialiste ka vijuar sërish me akuzat për korrupsion ndaj ministrit të shëndetësisë Petrit Vasili duke ngritur një sërë pyetjesh për këtë të fundit.

Në një konferencë për shtyp deputeti i PS-së Eduard Shalsi ka theksuar se këto pyetje do të hedhin në dritë sipas tij për gjendjen e mjerueshme në spitalet e vendit dhe për ilaçet të cialt mungojnë në këto spitale.


“Pyetjet hedhin dritë për kushtet e mjerueshme të spitaleve, për ilaçet që mungojnë, për shëndetësinë e cila nuk parandalon dhe nuk diagnostikon si dhe as nuk rehabiliton siç duhet” theksoi Shalsi duke shtuar se ministri i shëndetësi ka dëshuar t`i përgjigjet të gjitha pyetjet të ngritura nga PS-ja deri më tani.


Sipas Shalsit ministri i shëndetësisë Vasili duhet të përgjgjet se përse gjatë 2010 ka qënë një kompani që ka fituar 10 tendera në spitalet e vendit e cila quhet “Mega farma” dhe çfarë di Valisi për kompaninë në fjalë.


“Do t`i sygjerojmë Vasilit që kësaj here të mos fshihet pas zëdhënëses apo pas drejtorit të politikave të kapur mat , por të ballafaqohet vetë me përgjigjet e këtyre pyetjeve” theksoi më tej Shalsi.
Shtuar më 14/11/2010, ora 12:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori