PS publikon listën e anëtarëve të Asamblesë
Partia Socialiste pas disa ditësh numërimi ka shpallur ditën e sotme edhe listën përfundimtare që do të ketë Asambleja e kësaj partie.

Delegatët nga i gjithë vendi votuan në Kongresin e PS-së të shtunën duke zgjedhur 120 prej tyre, ku 80 do të jenë burra dhe 40 gra.

Në listën e Asamblesë bërë publike janë emra të njohur për publikun shqiptar ku mund të përmendim, Iris Luarasi, Vjollca Ibro, Theodhori Sollaku, Bashkim Zeneli, Dritan Hila, Anastas Angjeli, Musa Ulqini, Viktor Doda.

Në këtë listë kjo forcë politike i është përmbajtur premtimit të dhënë për të pasur në gjirin e saj 30% të përfaqësimit femra njësoj siç parashikon kodi zgjedhor por edhe statuti i PS-së.

Për vonesat e krijuara në publikimin e kësaj liste Partia Demokratike dhe kryeministri i vendit kanë fajësur kryetarin e Partisë Sociliste Edi Rama duke u shprehur se ai po e vononte publikimin e kësaj liste pasi po e manipulonte proçesin e numërimit. /albeu.com/

Lista e plotë e Asamblesë Kombëtare të PS:

1. Adelina Farrici
2. Adriana Berberi
3. Adriatik Zotka
4. Afrim Bakaj
5. Agron Dibra
6. Agron Duka
7. Aldrin Dalipi
8. Alketa Hila
9. Anastas Angjeli
10. Anastas Murati
11. Anila Batalli
12. Anila Çobani
13. Arben Xhina
14. Arber Mazniku
15. Ardian Myslimaj
16. Ardit Kaja
17. Arjan Sula
18. Artan Lame
19. Artan Shkembi
20. Artur Bardhi
21. Azis Tahiri
22. Bardha Bajraba
23. Bardhyl Gjyzeli
24. Bashkim Haxhiu
25. Bashkim Zeneli
26. Besnik Dervishi
27. Besnik Shehu
28. Bledar Doracaj
29. Bledar Skenderi
30. Blendi Çuçi
31. Brisida Shehaj
32. Bukurosh Stafa
33. Dhimo Kote
34. Doloreza Sinanaj
35. Dritan Bici
36. Dritan Hila
37. Edi Bejko
38. Edmond Leka
39. Ejana Xhixha
40. Elida Gjermeni
41. Elisa Spiropali
42. Ergys Hoxha
43. Eridian Salianji
44. Erieta Allhysa
45. Erion Velia
46. Ervin Bushati
47. Etiona Hoxha
48. Etleva Bishaj
49. Fatos Kaja
50. Fatos Tushe
51. Fiqiri Xibri
52. Fjoralba Vukatana
53. Fredi Kokoneshi
54. Genc Guga
55. Genci Gjoncaj
56. Gent Gazheli
57. Genti Tare
58. Gerta Gjuzi
59. Gerta Lubonja
60. Gezim Tushi
61. Gjok Jaku
62. Gjon Bardhi
63. Harilla Mile
64. Hasan Muça
65. Hasie Zeneli
66. Ilir Beqja
67. Ilir Çela
68. Ilir Pendavinji
69. Ilir Zela
70. Irena Kallço
71. Iris Luarasi
72. Jani Jovani
73. Keti Bazhdari
74. Kiço Londo
75. Klement Ndoni
76. Kleves Muja
77. Koli Beli
78. Kozeta Fino
79. Krenar Cenollari
80. Lavdrim Sahitaj
81. Lili Nushi
82. Lindita Nikolla
83. Luan Hajdaraga
84. Luljeta Arapi
85. Majlinda Bufi
86. Maqo Lakrori
87. Megi Ajtyresa
88. Mehmet Hasalami
89. Merita Qato
90. Mezan Malaj
91. Mimoza Hafizi
92. Mira Shehu
93. Musa Ulqini
94. Namik Kopliku
95. Natasha Hodaj
96. Natasha Paço
97. Ndre Legisi
98. Ndriçim Hysa
99. Ndue Ndreca
100. Nevila Lika
101. Pelivan Sina
102. Petrit Ago
103. Petrit Ismaili
104. Petrit Malaj
105. Pranvera Begolli
106. Rajmonda Balilaj
107. Rajmonda Gjoni
108. Rakip Suli
109. Rovena Bahiti
110. Shkelqim Cani
111. Sokol Skura
112. Stefan Çipa
113. Suzana Hakrama
114. Termet Peçi
115. Teuta Korreshi
116. Theodhori Sallaku
117. Valbona Doçi
118. Valbona Zylyftari
119. Vangjel Ndreko
120. Vasil Arbaçi
Shtuar më 10/11/2011, ora 13:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori