PS përplaset me LSI-në në Lushnje
Gjatë ditës së sotmë në komunën Çermë të Lushnjes ka patur debate mes dy kandidatëve. Debatet kanë ardhur si rezultat i një banderole ofenduese për një prej kandidatëve në këtë komunë. Kandidati i “Aleancës për qytetarin”, Astrit Dervishi, i LSI-së ka vendosur një banderolë kundër rivalit të tij, socialist.

Kandidati socialist shprehet i revoltuar në TCH, për këtë fyerje.

“Siç e shikoni aty është vendosur logoja e kolicionit tonë dhe e PS-së. Kjo është një fyrje për mua personalisht dhe për gjithë PS-në. Po u bën presion njerëzve nga format më të ndryshme, u bën presion qytetarëve edhe pse ata kanë në zemër PS-në”, i tha Eltinor Mahmutaj, kandidati i PS-së në Çermë.

Kandidati i LSI-së Astrit Dervishi i cili kërkon mandatin e tretë në komunë, tha se parulla nuk është ofenduese.

“Jemi në fushatë dhe nëse është në përputhje me ligjin, nuk ka asnjë problem”, tha Dervishi. /albeu.com/
Shtuar më 11/04/2011, ora 13:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori