PS, përjashton 6 deputetët "rrebelë", zvogëlon grupin parlamentar!
Albeu.com
Grupi kuvendor socialist përjashtoi 6 deputetët që morën pjesë në seancën parlamentare të datës 20 Korrik, ku Kuvendi zgjodhi zotin Bamir Topi si President të Republikës.Vetëm deputeti Paulin Stërkaj, mori pjese ne mbledhje ku tha se do të largohej me dëshirë nga Grupi Parlamentar i PS-së.

Sipas vendimit të marrë në mbledhjen e grupit deputetët e përjashtuar janë Taulant Dedja, Durim Hushi, Durim Lamaj, Hamit Kosta, Paulin Stërkaj dhe Bukurosh Stafa.
Shtuar më 23/07/2007, ora 21:51
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori