PS organizon tryezën për arsimin
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Partia Socialiste ka organizuar të mërkurën tryezën e diskutimit për çështjen e librit, artit dhe kulturës. Tryeza është organizuar në qytetin e Lezhës dhe pjesëmarrësit kanë diskutuar mbi problemet dhe nevojat për ndryshime.

“Grupi i punës i opozitës që punon me pjesën e programit për artin dhe kulturën, do të ketë metodën e tij që kudo që bën takime, do të lerë edhe nga një gjurmë. Pra nuk do të ektë takime të thjeshta, shkëmbime mendimesh, por diku dhuratë librash, diku ndërtime monumentesh, diku me një koncept, diku me një shfaqje”, thotë regjisori, Kiço Londo.

Botuesja e njohur Irena Toçi është ndalur kryesisht tek problematikat që hasen aktualisht në vendin tonë të librit dhe artit në përgjithësi. Ndër të cilat ajo cilësoi, politikat e munguara deri më tani, mungesa e një qendre kombëtare të librit, heqja e TVSH-së, ose ulja e saj, trajtimi i librit si mall në rajon, problemet me bibliotekat e shkollave. /albeu.com/

Shtuar më 16/05/2012, ora 18:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. 

Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit

Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit