PS organizon tryezėn pėr arsimin
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Partia Socialiste ka organizuar tė mėrkurėn tryezėn e diskutimit pėr ēėshtjen e librit, artit dhe kulturės. Tryeza ėshtė organizuar nė qytetin e Lezhės dhe pjesėmarrėsit kanė diskutuar mbi problemet dhe nevojat pėr ndryshime.

“Grupi i punės i opozitės qė punon me pjesėn e programit pėr artin dhe kulturėn, do tė ketė metodėn e tij qė kudo qė bėn takime, do tė lerė edhe nga njė gjurmė. Pra nuk do tė ektė takime tė thjeshta, shkėmbime mendimesh, por diku dhuratė librash, diku ndėrtime monumentesh, diku me njė koncept, diku me njė shfaqje”, thotė regjisori, Kiēo Londo.

Botuesja e njohur Irena Toēi ėshtė ndalur kryesisht tek problematikat qė hasen aktualisht nė vendin tonė tė librit dhe artit nė pėrgjithėsi. Ndėr tė cilat ajo cilėsoi, politikat e munguara deri mė tani, mungesa e njė qendre kombėtare tė librit, heqja e TVSH-sė, ose ulja e saj, trajtimi i librit si mall nė rajon, problemet me bibliotekat e shkollave. /albeu.com/

Shtuar më 16/05/2012, ora 18:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.