Gramoz Ruçi rizgjidhet kryetar i grupit parlamentar të PS-së
Update- Gramoz Ruci rizgjidhet kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste. Zgjedhja e tij eshte bere gjate mbledhjes se sotme te Kryesise se PS-se.

09:17- Partia Socialiste mbledh kryesinë dhe grupin e saj parlamentar ku pritet të diskutohet për emrat e kryetarit të grupit parlamentar, si dhe të nënkryetarëve e sekretarit.

Deputetët do të zgjedhin edhe kryetarët e komisioneve parlamentare që do të drejtohen nga PS-ja. Në postet e nënkryetarëve mësohet se do të qëndrojnë pothuaj të njëjtët, Erion Braçe, Eduard Shalsi, Vasilika Hysi, ndërsa në vend të Saimir Tahirit mund të jetë Taulant Balla. Ndërkaq mendohet se një grua do të propozohet nga PS-ja për postin e nënkryetares së Kuvendit e për këtë flitet për emrat e dy deputeteve Valentina Leskaj e Arta Dade. /albeu.com/
Shtuar më 06/09/2013, ora 10:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori