Koalicioni parazgjedhor, PS zyrtarizon ftesën për LSI-në
Update- Partia Socialiste ka zyrtarizuar ftesen për LSI-në për një koalicion parazgjedhor me këtë forcë politike. Mësohet se ftesa nuk është miratuar në unanimitet ndërsa mbledhja e kryesinë është shoqëruar me debate.


09:11 -Partia Socialiste mbledh sot kryesinë ku pritet të diskutohet mbi koalicionet parazgjedhore të 23 qershorit. Anëtarët e kryesisë do të shkëmbejnë mendimet edhe për afrimin e LSI-së apo ndonjë aleancë të mundshme me Aleancën Kuq e Zi.


Kreu socialist, Edi Rama është shprehur se e ka lënë derën e hapur për një aleancë të mundshme për LSI, por i takon kësaj të fundit që të shkëpusë raportet me Sali Berishën dhe qeverinë e tij. /albeu.com/
Shtuar më 02/04/2013, ora 11:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori