PS manifeston sot në 3-vjetorin e tragjedisë së Gërdecit
Partia Socialiste pritet të organizojë sot një protestë, në kujtim të tre vjetorit të tragjedisë së Gërdecit ku humbën jetën 26 persona dhe u plagosën qindra të tjerë. Opozita pritet të nisë protestën e saj në orën 17:00 në Gërdec ku protestues nga qytete të ndryshme të vendit do të mblidhen në vendin ku tre vite më parë ndodhi shpërthimi i depos së municioneve.

Partia Socialiste do të protestojnë në Gërdec për të kërkuar drejtësi për t'i thënë kurrë më regjimit vrastar të Saliut! /albeu.com/
Shtuar më 15/03/2011, ora 08:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori