PS-LSI drejt divorcit? Rama lavde Metës: S’ka si gurët e Skraparit

Pavarësisht se mediat dhe vëmëndja e opinionit publik është fokusuar së shumti në problemet e koalicionit qeverisës, Rama duket më i qetë se kurrë dhe vëmëndja e tij është fokusuar diku tjetër.

Intervista e Ministrit të Mjedisit Lefter Koka në News 24 pritej të nxehte edhe më shumë gjakrat mes koalicionit, por Rama ka gjetur reagimin më të goditur për të shuar fjalët për një prishje të marrëdhënieve PS-LSI.

Ditën e djeshme Rama postoi foto nga Sheshi Skëndërbej në faqen e tij ne Facebook dhe komentet nuk munguan si gjithmonë.

Tashmë traditë e kryeministrit që ai të replikojë me komentin më interesant të ditës.

Dhe komenti ishte pikërisht një ironie e pastër për LSI, ku komentuesi i drejtohet:

Komentuesi:Vetëm pllaka nga Skrapari mos vë aman, se na mbytën.

Rama: Skrapari ka gurë fantastikë.

Ky koment i bërë pas intervistës së Ministrit Koka flet shumë mbi parashikimet e Ramës mbi koalicionin dhe padyshim që është një mesazh i fortë që marrëdhënia mes tij dhe kreut të LSI është shumë e qetë./albeu.com/


Shtuar më 28/01/2017, ora 13:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori