PS kundershton deklaraten e Mustafajt per Kosoven
Albeu.com
PS kundershton deklaraten qe Ministri i Puneve te Jashtme te Shqiperise, Besnik Mustafaj beri ne Asamblene e Pergjithshme te OKB, per 'Pavaresi te Kushtezuar' te Kosoves.Nenkryetari i grupit parlamentar te PS Kastroit Islami, tha se qendrimi i shtetit shqiptar lidhur me statusin e Kosoves, duhet te konsultohet me pare me te gjithe faktoret politike vecanerisht me Kuvendin dhe Presdentin. Si rrjedhim PS e konsideron kete qendrim te nxituar dhe joefikas. "Artikulimi "pavaresi e kushtezuar" per Kosoven mungonte ne programin qeverises te PD-se. Kjo deklarate nuk mund kuptohet si qendrim i shtetit shqiptar, perderisa nuk eshte diskutuar me faktoret politike ne vend, sidomos me Kuvendin dhe Presidentin. Theksoj se ky eshte nje qendrim i pakoordinuar me objektivin unik, taktik e strategjik kosovar", tha Islami. news24
Shtuar më 01/10/2005, ora 20:40
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori