PS dorëzon në Kolegj padinë kundër vendimit të KQZ-së
Pas shpalljes së fituesit të bashkisë së Tiranës, mbrëmjen e djeshme nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, Partia Socialiste ka dorëzuar sot në Kolegjin Zgjedhor kërkesë padinë në lidhje me rezultatin e këtyre zgjedhjeve.

Partia Socialiste kundërshton vendimin e Komisionit QendrorZgjedhjeve për të numëruar votat e hedhura në kutitë e gabuara ndërsa kërkon rrëzimin e vendimit të KQZ-së.


Tabela e rezultateve u miratua mbrëmë me 4 vota pro dhe 3 kundër, ku Basha ka marrë 124786 vota, Rama 124705 vota dhe Hysni Milloshi 1394 vota. /albeu.com/
Shtuar më 24/05/2011, ora 09:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori