PS dërgon kërkesë në KQZ për t'u regjistruar në zgjedhjet e 25 Prillit
Partia Socialiste ka depozituar sot pranë KQZ-së kërkesën për tu bërë pjesë e zgjedhjeve të 25 Prillit.

Ndërkohë PD e ka depozituar kërkesën pasi ka mbledhur 5 mijë firmat e nevojshme për t’u regjistruar në KQZ, për shkak se nuk është një parti parlamentare, pas djegies së mandateve në 2019-tës.

Njëkohësisht me PD-në kanë në dërguar kërkesë në KQZ edhe 8 parti të tjera. Dy prej të cilëve aleatë të Bashës, ajo e Fatmir Mediut Partia Republikane dhe LZHK-ja e Dashamir Shehit.

Konkretisht, PD, PR, LZHK, Aleanca Demokristiane, PAA, Partia Bashkimi Demokrat, Lëvizja e Re (LRE), PKD, Partia Aleanca Demokracia e Re i kanë çuar kërkesë KQZ për regjistrimin e tyre, ndërsa nuk dihet se kur do të shqyrtohet nga KQ kërkesa e tyre.

Pak ditë më parë KQZ regjistroi 10 partitë e para të zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit., mes tyre partia e Jozefina Topalli me Lëvizja për Ndryshim, Myslim Murrizi me Partinë Lëvizja Demokratike Shqiptare dhe Astrit Patozi me partinë Bindja Demokratike.
Shtuar më 10/02/2021, ora 11:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori