Protestuesja tek Unaza e Re: Rrëmbeni armët, ja vdekje, ja liri!
Edhe pse mbrëmë disa banorë u arrestuan nga policia, qytetarët tek Unaza e Re nuk kanë ndërmend të ndalen.

Lindita Protodurari, një nga protesteuset e Unazës së Re, ka mbajtur një fjalë sot gjatë protestës, ku ka thënë se ata nuk tërhiqen deri në fund.

"Hapni sytë dhe shikoni, hapni veshët dhe dëgjoni, këtu po bëhet një genocide. Ja vdëkje ja liri, rrëmbeni armët të luftoni të gjithë.

Unaza është e jona, ne nuk ka tremb as burgu dhe as zinxhirët dhe do i shkojmë deri në fund", u shpreh Lindita Protoduari. /albeu.com/
Shtuar më 12/10/2019, ora 19:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori