Protestuan për taksën e Rrugës së Kombit, 4 muaj burg për kuksianët
Gjykata e Kukësit ka vendosur të dënojë me nga 4 muaj burg dy të rinjtë që ndodhen në qeli për protestën e zhvilluar për taksën e "RrugësKombit".

Vendimi për Elton Cengu dhe Vasil Laçin është dhënë gjatë ditës së sotme.

Sipas vendimit të gjykatës, burgu për Cengun dhe Laçin do të fillojë që ditën e arrestimit nga forcat speciale që terrorizuan qytetarët pas protestës epike të 31 marsit. /albeu.com/

Shtuar më 19/06/2018, ora 15:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori