"Protestojmë fuqishëm", zbardhet programi i protestës së nesërme (FOTO LAJM)

Prej 6 ditësh, studentët po protestojnë para Ministrisë së Arsimit, ku kërkojnë uljen e tarifave të studimit, heqjen e tarifës shtesë, përmirësimin e kushteve të konvikteve etj.

Sot ata i kanë ripërsëritur kryeministrit Rama pas deklaratës së tij nga Facebook-u, të cilën ai e quajti ‘Dialog me studentët’, se ka kohë deri nesër që të plotësojë kërkesat e shkruajtura dhe nisur Ministrisë.

Më poshtë keni edhe programin e protestës së madhe të studentëve.
Shtuar më 10/12/2018, ora 18:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori